Wszyscy uczestnicy transportu towarów niebezpiecznych dużego ryzyka tj. przewoźnicy, nadawcy, załadowujący, napełniający, pakujący i odbiorcy powinni opracować, wdrożyć i stosować plan ochrony ADR. Towarami niebezpiecznymi dużego ryzyka są towary, które mogą być użyte, niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, w zamachach terrorystycznych i spowodować poważne następstwa w postaci licznych ofiar lub masowych zniszczeń. Są one wymienione w międzynarodowej umowie ADR dot. drogowego przewozu towarów niebezpiecznych.
Plan ochrony powinien zawierać:
szczegółowy podział obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, wskazanie kompetentnych i wykwalifikowanych osób, które posiadają odpowiednie uprawnienia do ich wykonywania,
wykaz towarów niebezpiecznych lub ich rodzajów podlegających ochronie,
opis wykonywanych czynności oraz ocenę związanych z nimi zagrożeń,
szczegółowy wykaz środków, które powinny być zastosowane w celu zminimalizowania zagrożeń, odpowiednio do zakresu obowiązków i odpowiedzialności uczestnika przewozu,
środki zapewniające ograniczenie dostępu do informacji o operacjach transportowych zawartych w planie zapewnienia bezpieczeństwa wyłącznie do osób upoważnionych.
Wszystkie osoby uczestniczące w przewozie towarów niebezpiecznych tzw. dużego ryzyka powinni zostać przeszkolone odpowiednio do swoich obowiązków.
Doradzamy w zakresie bezpieczeństwa
przewozu towarów niebezpiecznych
.pl
KONTAKT
WIADOMOŚĆ
MENU
Kompleksowe doradztwo ADR, usługi ADR, szkolenia ADR, pomoc w zaleceniach pokontrolnych dotyczących bezpiecznego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych (ADR).